piątek, 1 marca 2013

Koń Nutmeg dla Liv (Barbie, Monster High, Pullip, Dal?)


Dziś wpis, który pojawił się na moim drugim blogu (CapricornMeadow.blogspot.com) poświęconym modelom koni. Ale ponieważ jego bohater ma dużo wspólnego z lalkami, postanowiłam również tutaj go pokazać.
Proszę Państwa, oto Nutmeg:

Nutmeg jest koniem towarzyszem dla lalek Liv. Pozostałe konie to siwy Clover i gniady Walnut. Lalki Liv są większe od barbie, mają artykułowane kończyny (zginane w stawach łącznie z kostkami) i szklane oczy. Więcej o tych lalkach można się dowiedzieć z oficjalnej strony Liv World (strona jest zrobiona we Flashu, ma dużo animacji, więc radzę uzbroić się w cierpliwość, jeśli ktoś ma wolne łącze internetowe).

Koń sprzedawany jest w zestawie razem z siodłem i ogłowiem, derką pod siodło i kocykiem, akcesoriami do plecenia i upinania grzywy, wiadrem na wodę, wiadrem z jabłkami, workiem ze zbożem oraz szufelką i zgrzebłem. Podobno. Mój jest egzemplarzem używanym i przyjechał do mnie tylko z siodłem i ogłowiem. Dzięki czemu był dużo tańszy :)
Nutmeg ma około 30 cm wysokości razem z głową jak stoi wyprostowany. Ma też pewną właściwość, z powodu której go zakupiłam - umie pozować!
Ukłoń się Państwu ładnie.
Nutmeg umie też stać tak jak Czesio, a Czesio to przy nim karzełek i sztywniak ;)
Nutmeg potrafi także kłusować...
...galopować...
...oraz przeciągnąć się:
We wszystkich tych pozach stoi samodzielnie, niczym nie podpierany. Tylko gdy staje dęba potrzebuje podpory (lub podtrzymania).
Niestety nie mam lalki Liv żeby sprawdzić, jak koń prezentuje się pod jeźdźcem. Na szczęście w zamian zgodziła się wystąpić Draculaura z Monster High. Podobno konie nie lubią wampirów, ale Nutmeg tylko ją dokładnie obwąchał...

...i pozwolił się dosiąść. Draculaura wygląda jak prawdziwa kowbojka, tylko kapelusza brakuje ;) Ale nie słuchała, jak mówiłam - pięty na dół.
Barbie fashionistka pozazdrościła koleżance: "Jaki on milutki, mogę dotknąć? Jaki ma fajny loczek na czole - jak Elvis!"
I też się wgramoliła na siodło. Jest trochę większa od wampirki, ale na koniu prezentuje się całkiem zgrabnie. Oryginalne konie barbie są, moim zdaniem, za małe dla tych lalek. Baśki wyglądają na nich jakby siedziały na kucach walijskich. Nie to co Nutmeg - może robić za niskiego quartera ;)
Dziewczyny zgodnie stwierdziły, że siodło jest bardzo wygodne, nie potrzebowały żadnego podtrzymywania. Ale wolą głaskać konika, niż na nim jeździć. Czesio też został wygłaskany. Wszyscy byli zadowoleni.
Nie wiem, jak długo Nutmeg zostanie w mojej kolekcji. Jest on bardziej koniem do zabawy, nie lubi stać na półce bezczynnie. Niestety jest za duży w stosunku do koni Breyer Classics a nawet dla Traditional. Natomiast polecam go, jeśli potrzebujecie wierzchowca dla Barbie lub lalki Monster High. Jest porządnie wykonany, nie widać nigdzie żadnych śrubek i ładnie pozuje. Tylko ten ogon jakiś taki wyliniały. Ale zawsze mu można zrobić przeszczep ;)
Jeśli chcecie poczytać więcej o naszym dzisiejszym bohaterze, to polecam stronę The Toy Box Philosopher. Są tam zdjęcia rozsiodłanego Nutmega, bo siodło oczywiście można bardzo łatwo zdjąć. Jest to strona z recenzjami różnego rodzaju lalek, m.in. Barbie, Tonner, Monster High, Liv, Momoko, Pullip i innych. Strona w języku angielskim, ale jest na niej dużo zdjęć.
A tutaj dla porównania jeszcze jeden koń palomino firmy Schleich, który niedawno trafił do mojej kolekcji.
Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. Nie wiem, jak to zrobiłam, ale mój komentarz wcięło, więc powtórzę jeszcze raz - jest świetny! Nie sądziłam, że koń może mieć taką artykulację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córcia, miłośniczka koni, byłaby szczęśliwa, gdyby go miała:). Spróbuję poszukać na ebay z drugiej ręki. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem konie barbie są dla nich duużo za niskie, gdzie go kupiłaś???
  Jest super!

  OdpowiedzUsuń
 4. gdzie go kupiłaś

  OdpowiedzUsuń

Eskel bardzo dziękuje za wszystkie komentarze. Nie obiecuje, że odpowie na każdy, ale na pewno każdy przeczyta.